Počítačová síť

V roce 2019 proběhla kompletní rekonstrukce počítačové sítě. V každé učebně jsou dvě přípojky 1Gb/s a jeden AP WiFi (celá škola je pokryta WiFi signálem). Každá počítačová učebna je připojena optickým vláknem s rychlostí 10Gb/s. Celkem má škola 10 počítačových učeben (s různým zaměřením) a celkovým počtem 206 počítačů pro studenty. Síť se vyznačuje velkou propustností a stabilitou. Pro monitoring provozu je v síti zařazena Flowmon sonda.

Ústředním prvkem sítě je L3 switch Cisco SG550XE 24port 10Gb SFP+.

O služby v síti se starají 4 servery.

Nejnovější z nich je Supermicro se dvěma procesory Xeon Silver 6210, 64GB pamětí a třemi raid 1 poli. Dvě pole jsou osazena super rychlými SAS SSD disky s kapacitou 500GB a 2TB. Třetí je osazeno klasickými disky s kapacitou 10TB.

V současné době škola pořídila nový server, který připravuje do provozu. Jeho základem je procesor AMD EPYC 7282.

Wifi síť je postavena na prvcích od firmy TP-link a to konkrétně EAP 225. Celkem je jich po budově 40.

Každý student má po nástupu do školy zřízen účet do místní počítačové sítě. Dále jsou mu vytvořeny účty u společnosti Google i Microsoft a je možno využívat obou studentských programů.