Středoškolská odborná soutěž 2023

Ve středu 15. 3. 2023 proběhlo finále soutěže Středoškolská odborná soutěž 2023, kterou vypsala pro žáky 3. a 4. ročníků středních škol Chropyňská strojírna, a.s. Do soutěže se zapojili žáci ze čtyř škol – SPŠ Přerov, COPT Kroměříž, SOŠ Zlín a SŠE Lipník nad Bečvou.

Vypsaná soutěžní témata byla:

Téma č.1: Mechanika: TEORIE ELEKTROEROZIVNÍHO OBRÁBĚNÍ A NÁRH VÝROBY JEMNĚ DRÁŽKOVANÉ HŘÍDELE

Téma č.2: Elektro: NÁVRH LOGIKY A ŘEŠENÍ ŘÍZENÍ TRANSPORTNÍHO DOPRAVNÍKU

Téma č.3: Programování: PROGRAM PRO VÝROBU ZMENŠENÉHO MODELU AUTOMOBILU NA STROJI DMG85 S VYUŽÍTÍM SOFTWARU HEIDENHEIN.

Soutěžící pracovali na svých tématech od 5. 1. 2023 do 24. 2. 2023, kdy měli možnost využít odborné konzultanty z řad zaměstnanců Chropyňské strojírny.

Naši žáci se umístili na 1. až 3. místě. Hodnotil se nápad, kreativita, zpracování a prezentace.

1. místo – Simona Petrovská (S4), Téma č. 3
  2. místo – Pavel Hýža (A4), Téma č. 2
  3. místo – Radek Číhala (A4), Téma č. 2

Vítězka vyhrála dvoutýdenní pobyt na jazykové škole v Oxfordu, vč. letenky.

BLAHOPŘEJEME K ÚSPĚCHU A DĚKUJEME ZA REPREZENTACI ŠKOLY!