Workshop pro ZŠ Kokory

V pátek 5. 1. 2024 proběhl na naší škole workshop pro žáky ZŠ Kokory.

Žáci ZŠ se úspěšně zapojili do technických aktivit v rámci výuky v oblasti informatiky, elektrotechniky a strojírenství. Vedeni Mgr. Janou Skopalovou nahlédli do světa počítačového hardware a programování na mikropočítači BBC micro:bit.  V elektrotechnice pracovali s kitem Arduino Uno pod vedením Ing. Evy Rudolfové, kde se naučili programovat RGB LED diodu a digitální LED pásek. Získali pohled na uplatnění absolventů elektrotechniky na trhu práce. Ing. Ivana Horáková a žáci 4. ročníku oboru strojírenství se s žáky ZŠ věnovali modelování v programu Inventor. Vytvořili sestavu sněhuláka z předem připravených součástí pomocí 3D myši. Vyzkoušeli si tak klíčové dovednosti pro budoucí konstruktéry.

Žáci ZŠ měli příležitost seznámit se s technickými obory naší školy a některé činnosti si v odborných učebnách i prakticky vyzkoušeli. Věříme, že tato zkušenost posílí jejich zájem o technické obory a pomůže jim při rozhodování o své budoucí kariéře.

Workshop ZŠ Kokory 5. 1. 2024