Workshop pro žáky ZŠ

V pondělí 11. prosince 2023 proběhl na SPŠ Přerov workshop pro žáky ZŠ Dřevohostice a ZŠ Přerov Želatovská, kteří měli možnost seznámit se s různými obory školy.

V oblasti informatiky pod vedením Mgr. Jany Skopalové se žáci ZŠ zapojili do práce s počítačovým hardwarem a editorem pro programování kapesního mikropočítače BBC micro:bit.

V oblasti elektrotechniky měli možnost programovat kit Arduino Uno s připojenou RGB LED diodou a digitálním LED páskem. Ing. Eva Rudolfová je seznámila se širokým uplatněním absolventů tohoto oboru na trhu práce.

V odborné učebně CNC strojů žáci zkoumali programování a obsluhu těchto strojů pod vedením Mgr. Bohuslava Koutníka. Ing. Keclíková je učila modelovat v Inventoru, kde žáci vytvořili sestavu z předem připravených součástí s použitím 3D myši, důležité dovednosti pro práci konstruktérů v praxi.

Těší nás, že se žáci mohli seznámit s širokým spektrem technických oborů a vyzkoušet si praktickou část v různých laboratořích naší školy. Doufáme, že tato zkušenost posílí jejich zájem o technické obory.

Workshop 11. 12. 2023 – ZŠ Dřevohostice a ZŠ Přerov, Želatovská