Talent Olomouckého kraje

Dva žáci naší školy, Lubomír Horák a Adam Kučera, byli 11. září 2024 oceněni hejtmanem Olomouckého kraje v rámci slavnostního předávání cen Talent Olomouckého kraje.

V technickém a dovednostním oboru získal Lubomír Horák, žák 4. ročníku oboru strojírenství, ocenění za 1. místo v celostátním kole soutěže 3D CAD modelování a 2. místo v celostátním kole Autodesk Academia Design s mezinárodní účastí.

Ve sportovním oboru byl oceněn Adam Kučera, žák 3. ročníku technického lycea, za 1. místo v mezinárodní soutěži Kolo pro život v Prestige Trophy Maratonu Classic 2023 (cyklistika, muži) a 1. místo v Mamut Bike Tour 2023 na dlouhé tratě (cyklistika, muži).

Talent Olomouckého kraje je prestižním oceněním pro žáky, studenty, školy a školská zařízení, kteří dosáhli mimořádných výsledků v mezinárodních, ústředních či krajských kolech soutěží a přehlídek. Jde o významnou formu podpory talentované mládeže v Olomouckém kraji.

Talent Olomouckého kraje – 11. 9. 2024