Celoškolní konference 2026

Ve čtvrtek 14. 5. 2026 se na naší škole konal další ročník celoškolní konference na téma Chytrá škola, domácnost a město v roce 2050.

Žáci 1. až 3. ročníků se chopili výzvy a připravili si celkem 23 prezentací, které nahlížely na budoucnost. Porota, složená ze zástupců jednotlivých tříd, měla nelehký úkol – úroveň všech příspěvků byla mimořádně vysoká a bylo znát, že žáci tématy doslova žijí.

Výsledky soutěže

  1. Ondřej Vývoda, Vladimír Orság (S2) – Astron Aerospace Omega 1 and H2 Starfire
  2. Andrej Holec (A3) – Energetická revoluce 2050
  3. Phan Trong Tam (E2) – Umělá inteligence v každodenním životě

Zvláštní uznání si zaslouží také Filip Kuchař (E2), který úspěšně vystoupil s anglickou prezentací na téma Cybersecurity of Future.

Předání diplomů a cen proběhne v pondělí 1. 6. 2026 v 9:40 ve sborovně školy.

Velký dík patří Vladimíru Orságovi (S2) za skvělé moderování, porotě za férové hodnocení a všem žákům za jejich nasazení a zajímavé nápady.

Gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník!

Prezentace ročníkových prací žáků

Souběžně s celoškolní konferencí probíhala prezentace odborných a ročníkových prací žáků druhých a třetích ročníků.