ONLINE Projektové dny programování

V týdnu 25. – 29. 1. 2021 se žáci tříd L2 a L3 účastnili projektových dnů programování, které byly pořádány ve spolupráci s firmou Avast, neziskovou organizací Vzdělání budoucnosti a Fakultou strojní ČVUT v Praze.

Každý den byl rozdělen do dvou bloků. První blok byl zaměřen na úvod do programování v bezplatném online programovacím prostředí Colab a základy programování v programovacím jazyce Python.

Ve druhém bloku žáci pracovali v každém projektovém dni na jiném projektu, jenž byl zaměřen na odlišnou oblast programování v Pythonu.

www.vzdelanibudoucnosti.cz/krouzky

Tomáš Hudeček, L3

„Až na úvodní technické potíže byla hodina zábavná a fajn. Dostal jsem chuť se Python naučit. Je flexibilnější a zdá se mi i jednodušší jak jazyk C.
Jen mi vadili ostatní účastníci (mimo nás). Bylo jim řečeno několikrát, že dotazy budou později, a přesto stále vykřikovali. (Pozn. Tento problém byl další dny vyřešen.) Smekám panu Jakubovi – ví jak učit, zaujmout a má trpělivost.“