Vražda i vyznání lásky v naší tělocvičně, aneb Divadlo žije

V pátek 22. listopadu 2019 zhlédli naši žáci výchovné představení Divadélka pro školy z Hradce Králové.

Autoři i herci v jednom – Michal Moravec a Víťa Troníček vystoupili dvakrát po sobě, ráno v 8:00 a potom po velké přestávce od 10:00. Obecenstvo tvořilo vždy osm tříd. V jejich energickém (místy až „zuřivém“) podání měl pořad nazvaný Divadlo nekouše! aneb Živelný průvodce divadelními žánry mezi žáky i učiteli úspěch.

Improvizované jeviště tvořila kratší část tělocvičny před šplhacími tyčemi, sportovní dojem utlumil šedý koberec, ale žíněnky a lavičky pro publikum zachovaly ducha tohoto místa. Pro herce bylo náročné vyrovnat se roztříštěnou akustikou velkého sálu, svůj úkol však zvládli velmi dobře. Do předem připraveného textu podle situace a reakcí publika vkládali účinkující své komentáře a vystoupení dotvářeli na místě, do některých scének zapojili i žáky. Podařilo se jim obecenstvo strhnout a snad i poučit o divadelní historii a žánrech.

IMG_20191122_082646.jpg

IMG_20191122_081311.jpg