Vodník na průmyslovce

Na rozloučenou se starým rokem 2019 zahráli žáci 3. a 4. ročníků v pátek 20. prosince pro studenty ročníků nižších v tělocvičně školy dramatizaci Erbenovy balady Vodník.

Scéna byla rozdělena kulisami na svět lidský (matčina světnice) a nadpřirozený (vodníkova říše). V titulní roli zákeřného Vodníka vystoupil Patrik Valenta z A3, Matku a Dceru s citem zahráli Michal Dlouhý a Lukáš Darebníček  (E3), vypravěčem, který obecenstvu slovy K. J. Erbena napovídal, co se právě děje, byl Rostislav Odstrčil z A4. Němých rolí Dítěte a hejna ryb se zhostili Adam Pulchert, Michal Mejvald, Josef Soušek a Filip Rolland Zatloukal z E3. Technické zázemí skvěle zajistil Petr Kundel a Michal Kulajta z E3. Inscenaci připravila se studenty učitelka češtiny Jitka Machová.

I v této verzi, která místy spíše bavila, než děsila, nakonec dítě zahyne násilnou smrtí a v tragický konec zasáhne všechny lidské postavy.

vodnk1.jpg

vodnk2.jpg