Štrasburk - exkurze E2

Žáci ze tříd E2 a S2 měli možnost zúčastnit se od 15. 12. do 17. 12. 2019 vzdělávacího zájezdu do Štrasburku. Exkurze byla financována za podpory europoslance Hynka Blaško.

Žáci si prohlédli historické centrum města, navštívili proslulé vánoční trhy a poté následoval oběd v místní restauraci, kde mohli ochutnat speciality regionu.  Poté se všichni přesunuli do sídla Euro-parlamentu. Podívali se například do velkého sálu, kde zasedá parlament a mohli si poslechnout právě probíhající diskuzi euro-poslanců. Mohli si vybrat v jakém jazyce budou jednání sledovat, protože jsou tlumočena do jazyků všech zemí Evropské unie.

Euro-poslanec Hynek Blaško, který byl zvolen do parlamentu za Českou republiku, si pro žáky  připravil přednášku o tom, jak funguje euro-parlament. Program byl završen společnou večeří a následovala večerní procházka vánočně vyzdobeným městem. Žáci se naladili na blížící se Vánoce.

IMG_1498.jpeg

IMG_1583.jpeg