Olomoucký fyzikální kaleidoskop

Žáci 1. - 3. ročníku technického lycea se 25. 1. 2019 zúčastnili Olomouckého fyzikálního kaleidoskopu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého.

Zpráva Filipa Haužvice z L2 o Olomouckém fyzikálním kaleidoskopu

V pátek 25. 1. jsem již podruhé společně se svou třídou navštívil fyzikální kaleidoskop v Olomouci. Vybral jsem si tam celkem 3 přednášky. I přes technické potíže se mi nejvíce líbila přednáška nesoucí název „Fyzika uvnitř chytrého telefonu“, při které nám přednášející pověděl několik zajímavostí o našich telefonech. Jako první jsem navštívil přednášku s názvem „Rádiové útoky na GPS“. Moc jsem nevěděl, co od přednášky očekávat. Byla poměrně zajímavá, ale spoustě věcí, které byly během ní řečeny, jsem neporozuměl.

obr.jpg

obr2.jpg

Jako poslední jsem vyslechl přednášku, ve které tři studenti stručně popisovali náplň svého studia, na různých oborech Přírodovědné fakulty Univerzity Palackého. I tato poslední přednáška se mi líbila, i když nemám v plánu jít studovat žádný z těchto oborů, který popisovali, bylo zajímavé vidět náplň jejich studia a několik možností, čím bych se nakonec mohl zabývat.

obr1.jpg

Celá akce se mi líbila a doufám, že budu mít příležitost se na fyzikální kaleidoskop jet podívat i příští rok.

Zpráva Filip_Haužvic.pdf

kaleidoskop1.png

kaleidoskop3.png

kaleidoskop2.png

IMG_20190125_085056.jpg

kaleidoskop3.jpg

Mdr.jpg

Jansk.jpg

http://kaleidoskop.upol.cz/

http://kaleidoskop.upol.cz/program.htmlPartneři a sponzoři školy