Expedice Ostrava, aneb Art Science 5. 9. 2019

Exkurzi třetích ročníků na akci Art Science, kterou pořádá Vysoká škola báňská, pojali mnozí studenti jako kombinaci výletu a objevitelské cesty (viz titulek Michala Dlouhého). K náladě letní pohody vybízelo i slunečné počasí. V areálu technické školy připravili mnoho atrakcí, necháme jejich prezentaci a hodnocení na žácích.

Při vstupu nás uvítala muzika a všude kolem byly malé děti. Areál byl rozdělen do vědních oborů, ve kterých byly zajímavosti o nich spolu s drobnými soutěžemi. (Tomáš Hynek Dušek)

Veškeré exponáty, jako například laser game, elektrovozidla a nebo také roboty, si škola sama sestrojila. Exponáty byly prezentovány učiteli nebo studenty, kteří na tom daném projektu pracovali. (Lukáš Darebníček)

…našel jsem sám i věci, které mě zajímaly,… například místo s pamětí a mikroskopem, kde jsem se mohl podívat na přiblíženou paměť, dále se mi líbil pokus a namočenou dřevěnou deskou – za pomoci autotrafa se vytvořilo vysoké napětí a to po přiblížení vodičů vytvářelo na mokré desce krásné obrazce. (Jan Gadas)

Kromě obrazů se mi zalíbila laser aréna ručně vyrobená pomocí kartonu a několika elektrických součástek. (Jan Rádl)

Viděl jsem, jak vás pomocí matematických rovnic dokáží zvážit a kamarád vyzkoušel jezdit na jejich vlastní koloběžce. Věřím, že se mu podařilo překonat jejich rekord. (Filip Tomšů)

Obzvlášť mě zaujal 3D modeling a následný 3D tisk, kde bych mohl konečně využít svých dosavadních znalostí a zkušeností z tohoto oboru. (Václav Němčák)

Byly tam i vcelku zajímavé atrakce, jako například 3D brýle, nebo simulátor vrtulníku, ale i závody aut na ovládání. (Josef Soušek)

Celou akci bych zhodnotil průměrem, protože to bylo takřka stejné jako v loňském roce. (Matěj Pumprla)

Prošel jsem mnoho atrakcí. Například konzoli formule 1, s klukama jsme byli na skákacím hradě a šli na výborný oběd do McDonaldu. (Michal Mejvald)

Nejvíce nás zaujala fakulta elektrotechniky, kde nám ukázali jejich práce s mikroprocesorovou technikou, robotikou, ale i vysokým napětím. (Petr Kundel)

art_1.jpg

art_2.jpg

art3.jpg

art4.jpg

art.jpg

L3.jpgPartneři a sponzoři školy

Warning: Unknown: open(/var/chroot/spsprerovcz/var/www/spsprerovcz/sps-prerov.cz/www/web/files/tmp/sess_1dfrn8pb1407lkgpv4o4kgt057, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/chroot/spsprerovcz/var/www/spsprerovcz/sps-prerov.cz/www/web/files/tmp) in Unknown on line 0